Duplecast Kurulumu (Resimli Anlatım)

Duplecast iptv uygulaması Samsung – LG Smart TV lerde  ve WebOS – TiZEN işletim sistemli cihazlarda Android tüm cihazlarda amazon fire tv lerde mevcut olan bir oynatıcıdır. Ücretli bir iptv uygulamasıdır. Uzaktan liste yükleme imkanı bulunmaktadır. Kullanıcı arayüzü modern tasarımı ile dikkat çeken bir App’tir. En büyük avantajlarından biriside dil seçeneği ve alt yazı desteğinin bulunuyor olmasıdır.

1. Bu uygulama genellikle Samsung ve LG Smart TV lerin uygulama marketlerinde bulunmaktadır. Kullanacağınız cihazın uygulama marketine Storesine ”Duplecast” diye aratarak indiriniz.

2. Cihazınızda ”Duplecast” bulup indirip kurunuz. Kurulumdan sonraki tüm koşulları ve şartları kabul ettikten sonra kullanacağınız ülke, bölge ve dili seçiniz. Aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

3. Bu açılan ekranda ”Device ID” ve ”Device Key” numaralarını bir yere not ediniz. Ardından herhangi bir cihazınızın web tarayıcısından Duplecast yükleme sayfasına gidiniz. BURAYI TIKLAYARAK gidebilirsiniz. Duplecast yükleme sayfasına gidildiğinde aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

4. Bu açılan sayfada cihazınızdaki az önce not aldığınız ”Device ID” ve ”Device Key” numaralarınızı belirtilen yerlere eksiksiz ve hatasız giriniz. Ardından ”I’m not a robot” (Ben robot değilim) seçip ”Manage Device” deyiniz. Aşağıdaki gibi iptv kanal listenizi yükleme sayfası açılacaktır.

iptv kanal listelerini kanalları yüklemenin 2 türlü yolu vardır:

1. ”Add Playlist” Çalma listesi ekle buraya m3u iptv kanal listenizi oluşturan iptv linkinizi ekleyebilirsiniz.

2. ”Add Xtream” Xtream ekleyiniz Bu bölüme username(kullanıcı adı) password(şifre) Sunucu URL’si

Hızlı ve kolay kurulum olarak tavsiyemiz 1. yöntem ”Add Playlist” m3u eklemek olacaktır.

5. ”Add Playlist” m3u yöntemi ile iptv kanal listesini yüklemeyi seçtiğinizde aşağıdaki gibi sayfa açılacaktır.

Playlist name: Herhangi bir isim veriniz. Kanal listenizin dosya adı olacaktır.

Playlist Url (Xtream, .M3U or .M3U8): Kanal listenizi oluşturan m3u uzantılı linkinizi yapıştırınız.

Son olarak sağ alt köşede bulunan ”Save” butonuna basınız.

İşte Duplecast kurulumu bu kadar basittir. Artık iptv listeniz Duplecast kurulumu sayesinde listenizi oynatmaya hazırdır.

NOT: Duplecast kurulumu hakkında yardımcı olmaya çalıştık fakat duplecast ile camiptv arasında hiç bir ilişki yoktur. Duplecast kurulumu sadece camiptv yayınlarını oynatabilmesine yarayan bir iptv uygulamasıdır.

Camiptv ekibi olarak iyi seyirler dileriz…